Tragiczny Wypadek z Udziałem Nietrzeźwego Kierowcy.

Tragedia miała miejsce wczoraj w miejscowości Białka, gmina Milejów, gdy 63-letni mieszkaniec tego obszaru, kierując Fordem, doprowadził do kolizji drogowej z kierującą Kia.

Wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny doprowadziło do poważnych konsekwencji, gdyż miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Apelujemy o zachowanie trzeźwości za kierownicą.

Do tragicznego zdarzenia doszło po godzinie 13.30. Z relacji świadków wynika, że 63-latek, kierując Fordem, nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Na łuku drogi stracił kontrolę nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z kierującą Kia. Skutek tego zderzenia był druzgocący – pojazd Forda dachował.

Mimo szoku, 63-letni mężczyzna zdołał się wydostać z uszkodzonego samochodu i oddalił się z miejsca wypadku. Jednakże nie udało mu się uniknąć sprawiedliwości, ponieważ policjanci byli błyskawiczni w działaniu. Krótko po zdarzeniu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który został przewieziony do łęczyńskiego szpitala na badania. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń w wyniku wypadku.

Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci nie pozostawili mu prawa jazdy, a wkrótce usłyszy on zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. Zgodnie z obowiązującym prawem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, który może wynosić od 5 do 60 tysięcy złotych.