59-latek z prawie 3 promilami w organizmie wjechał do rowu.

59-letni mieszkaniec gminy Annopol odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Nieszawa w powiecie opolskim. Dyżurny opolskiej komendy około godz. 14.00 otrzymał zgłoszenie od świadka, że samochód marki Renault zjechał do rowu i przewrócił się na bok.

Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Jak się okazało za kierownicą Renault siedział 59-latek. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

59-latek niebawem usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nowe przepisy zaostrzają kary dla pijanych kierowców

W związku z nowelizacją kodeksu karnego z dniem 1 października b.r. nowe przepisy zaostrzają kary m.in. dla pijanych kierowców. Dzięki zmianom, wobec recydywistów nie będzie można orzec kar o charakterze wolnościowym – będzie im grozić wyłącznie kara pozbawienia wolności.

Dotychczas niektórzy kierowcy próbowali tłumaczyć się, że wypili alkohol po wypadku. Takie zachowania nie będą bezkarne. Nowe regulacje przewidują również identyczne sankcje dla prowadzącego pojazd, który pił alkohol po wypadku, a przed zbadaniem przez policję.