Mężczyzna odpowie za uprawę konopi i wytworzenie środka odurzającego

33-letni mieszkaniec powiatu ryckiego odpowie za uprawę konopi innych niż włókniste i wytworzenie środka odurzającego w znacznych ilościach.

W jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma suszu i rośliny w różnej fazie wzrostu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Rykach zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Funkcjonariusze dęblińskiej policji prowadzili działania wymierzone w nielegalny obrót środkami odurzającymi. W wyniku przeprowadzonej akcji pod koniec tygodnia weszli na posesję zamieszkiwaną przez 33-latka. W pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych policjanci ujawnili słoiki z zawartością suszu roślinnego, pęk wysuszonych krzaków konopii indyjskich, doniczki z krzakami roślin konopii w różnej fazie wzrostu. Natomiast na terenie posesji policjanci znaleźli kolejne krzaki konopi. Najwyższa z roślin miała ponad 1,5 metra wysokości.

Znalezisko zostało zabezpieczone. Badanie wykazało, że susz to marihuana. Ścięte rośliny trafią natomiast do biegłego.

33-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste oraz wytworzenia środka odurzającego w znacznych ilościach. Wczoraj Sąd Rejonowy w Rykach na wniosek Prokuratury i Policji zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Foto:Policja