Dramatyczne chwile podczas przejażdżki rowerowej dwóch nastolatek.

Tragicznie mogła się zakończyć rowerowa przejażdżka dwóch młodych dziewcząt, które postanowiły wspólnie wyruszyć na jednym rowerze po chodniku. Niestety, brak ostrożności oraz nieprzestrzeganie podstawowych przepisów ruchu drogowego skończyły się na wypadku. W piątek, 13 października, około godziny 14:00, na ulicy Matysiaka w Krasnymstawie, doszło do dramatycznego zdarzenia, które mogło zakończyć się znacznie gorzej.

Nastolatki z Krasnegostawu wpadły na pomysł wspólnej przejażdżki rowerowej. Dwanaścioletnia dziewczynka postanowiła przewieźć swoją trzynaścioletnią koleżankę na kierownicy swojego roweru. Poruszały się po chodniku, niestety, nie zachowały należytej ostrożności i nie przestrzegały podstawowych przepisów ruchu drogowego.

Kiedy zbliżały się do skrzyżowania ulicy Matysiaka z ulicą Pocztową, zjechały z chodnika, a wtedy wydarzyło się najgorsze. Wjechały wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu Renault Trafic. Kierowca pojazdu, mimo szybkiej reakcji, nie był w stanie uniknąć zderzenia. Dziewczyny upadły na jezdnię, a scena tego zdarzenia musiała być przerażająca.

Na szczęście kierowca Renault Trafic wykazał się czujnością, co pozwoliło uniknąć cięższego wypadku. Ostatecznie dziewczyny odniosły jedynie kilka lekkich otarć i siniaków. Zespół karetki pogotowia, który przybył na miejsce, podjął decyzję o przewiezieniu jednej z nich do szpitala, choć jej obrażenia nie były groźne.

Policja zabrała się za wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzono stan trzeźwości kierowcy Renault Trafic, który był trzeźwy. Jednak to nie on był winny tego incydentu. Nastolatki zostały przekazane pod opiekę swoich rodziców, a teraz ich sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich, który zajmie się dalszymi krokami w tej sprawie.

To zdarzenie stanowi przypomnienie, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także rozwaga i ostrożność podczas jazdy rowerem. Rowerzyści, bez względu na wiek, powinni przestrzegać przepisów i używać środków ochrony, takich jak kaski. Warto również, by rodzice i opiekunowie młodych rowerzystów zwiększyli swoją czujność i kontrolowali zachowanie swoich dzieci na drodze.

Na marginesie warto zaznaczyć, że przewożenie pasażera na kierownicy roweru oraz jazda po chodniku to działania zabronione przepisami ruchu drogowego. Sytuacje takie, jak wypadki czy incydenty drogowe, choć nieoczekiwane, mogą być znacznie mniej niebezpieczne, gdy wszyscy uczestnicy ruchu przestrzegają przepisów.

Mamy nadzieję, że to zdarzenie przypomni wszystkim o konieczności przestrzegania przepisów i dbałości o bezpieczeństwo na drogach. Warto zwrócić uwagę na potrzebę edukowania młodych rowerzystów na temat zasad bezpiecznej jazdy oraz konieczność nadzoru ze strony rodziców i opiekunów.