61-latek znęcał się nad bezradną matką - Sąd zdecydował o areszcie tymczasowym.

Sąd Rejonowy w Chełmie podjął surową decyzję wobec 61-letniego mężczyzny z gminy Siedliszcze, który przez ponad dwieście dni stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej 86-letniej matki. Zatrzymany będzie spędzał najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym, odpowiadając w warunkach powrotu do przestępstwa.

 W miniony poniedziałek, policjanci z posterunku w Siedliszczu zatrzymali 61-latka, który od września znęcał się nad swoją nieporadną matką. Przemoc obejmowała zarówno aspekty fizyczne, jak i psychiczne. Mężczyzna prowokował awantury, używał obraźliwych słów, stosował przemoc fizyczną, a nawet groził pozbawieniem życia swojej matce.

 W obliczu zaistniałej sytuacji, policja zastosowała procedurę “Niebieska Karta”, mającą na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. W ramach tej procedury funkcjonariusze zgłosili sprawę do prokuratury, wnioskując jednocześnie o tymczasowe aresztowanie sprawcy przemocy domowej.

 Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie zatwierdził wniosek policji, orzekając tymczasowe aresztowanie dla 61-latka na okres trzech miesięcy. Decyzja ta jest tym bardziej dotkliwa, gdyż mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za stosowanie przemocy wobec najbliższych grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.