Nietrzeźwy Kierowca Uderza w Przystanek: Zatrzymany po Wyjawieniu Kto Faktycznie Kierował.

Mieszkaniec gminy Urzędów stanie przed sądem po tym, jak w pierwszy weekend listopada spowodował wypadek, uderzając w przystanek i latarnię w Kraśniku.

Nietrzeźwy kierowca, mający ponad 3 promile alkoholu w organizmie, przyznał się do winy po incydencie, który pozostawił go i pasażera z obrażeniami. Ostatecznie 32-latek został objęty policyjnym dozorem.

 Pierwszy weekend listopada stał się areną dramatycznego wypadku na ulicy Urzędowskiej w Kraśniku. Osobowy Opel, kierowany przez mieszkańca gminy Urzędów, zjechał z drogi i uderzył w słup oświetleniowy oraz przystanek autobusowy. Policja otrzymała zgłoszenie po godzinie 21:35 i natychmiast zareagowała.

 Na miejscu zdarzenia policjanci zastali dwóch mężczyzn, którzy nie mogli ustalić, kto faktycznie kierował pojazdem. Oboje zostali przewiezieni do szpitala z obrażeniami, a następnie zatrzymani. Dochodzenie zostało wzmocnione oględzinami technika kryminalistyki.

 Ostatecznie 32-letni kierowca potwierdził, że to on był za kierownicą w chwili wypadku. Badanie alkoholowe wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Przyznał się do spowodowania wypadku i kierowania w stanie nietrzeźwości.

 32-latek został objęty policyjnym dozorem, a teraz musi stawić się przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności, która może wynieść ponad 3 lata.

Foto:Policja