Nocna Ucieczka przed Policją: Zatrzymany 26-latek z Marihuaną i Promilami Alkoholu w Organizmie.

Nocne pościgi na drogach gminy Kąkolewnica zakończyły się zatrzymaniem 26-letniego kierowcy BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W wyniku policyjnego pościgu okazało się, że mężczyzna nie tylko prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, ale także miał przy sobie marihuanę. Teraz stanie przed sądem, aby odpowiedzieć za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

 W poniedziałkową noc, kilka minut po godzinie 23:00, policjanci z Radzynia chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej kierowcę BMW w miejscowości Kąkolewnica. Nieodpowiedzialny kierowca jednak nie zareagował na sygnały policji i podjął próbę ucieczki.

 Mężczyzna kierujący BMW zdecydował się na niebezpieczną ucieczkę ulicami Kąkolewnicy, a po kilku minutach pościgu zatrzymał się w sąsiedniej miejscowości. Okazało się, że w pojeździe podróżowały łącznie cztery osoby, z których żadna nie chciała przyznać się do kierowania pojazdem. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy byli pod wpływem alkoholu.

 Po wytrzeźwieniu czterech zatrzymanych, wszyscy zostali przesłuchani. Wtedy 26-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica przyznał się, że to on, mając niemal 1 promil alkoholu i przy sobie marihuanę, kierował BMW. Twierdził, że “nie zauważył sygnałów radiowozu policyjnego”.

Mężczyźnie grozi teraz nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale także za ucieczkę przed policją. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który ignoruje wezwanie policjantów do zatrzymania, może zostać skazany nawet na 5 lat pozbawienia wolności. Za jazdę w stanie nietrzeźwości przewidziana jest kara do 2 lat pozbawienia wolności, a sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo orzeka również świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, które może sięgnąć nawet do 60 tysięcy złotych.