Zatrzymanie za plantację marihuany: 42-latek z powiatu ryckiego trafił do aresztu.

Sąd Rejonowy w Rykach podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec 42-letniego mieszkańca powiatu ryckiego.

Policjanci zabezpieczyli w jego miejscu zamieszkania ponad 200 gramów suszu konopi, co skutkuje zarzutami związanymi z uprawą konopi indyjskich i posiadaniem środka odurzającego.

 Pod koniec ubiegłego tygodnia ryccy kryminalni, podejrzewając 42-letniego mężczyznę o posiadanie środków odurzających, przeprowadzili akcję na jego posesji. Funkcjonariusze trafili na kilka słoików, pojemnik plastikowy i woreczki foliowe zawierające susz roślinny. Dodatkowo znaleźli zawiniątka z nasionami konopi. Po badaniach okazało się, że zabezpieczony susz to tzw. marihuana, co jest przestępstwem bez wymaganego zezwolenia.

 42-letni mieszkaniec powiatu ryckiego został zatrzymany i już usłyszał zarzuty, między innymi dotyczące uprawy konopi indyjskich w znacznych ilościach, wytworzenia z nich środka odurzającego oraz posiadania środka odurzającego. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyźnie grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

 W miniony weekend, Sąd Rejonowy w Rykach, na wniosek Prokuratury i Policji, zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.