Nietrzeźwy Kierowca Stracił Panowanie nad Pojazdem.

W miejscowości Karczmiska doszło do dramatycznego zdarzenia drogowego, w którym 25-letni kierowca stracił panowanie nad swoim pojazdem marki Opel. Niepokojące jest to, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Do incydentu doszło wczoraj przed godziną 1:00. Dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie od świadka, informującego o samochodzie marki Opel, który leżał na dachu, a kierowca był uwięziony w pojeździe, wzywając pomocy. Świadek nie widział całego zdarzenia, jednak wyszedł z domu, słysząc huk.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że 25-letni mieszkaniec gminy Karczmiska, kierując pojazdem pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad autem, prowadząc je do dachowania.

Badanie alkotestem wykazało, że 25-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca nie tylko naraził siębe na poważne obrażenia, ale również stanowił realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Mężczyźnie niebawem zostaną przedstawione zarzuty. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach. Często są sprawcami tragicznych w skutkach wypadków.

Foto:Policja