Nadmierna Prędkość Główną Przyczyną Wypadku na DW nr 850. 18-latek miał prawojazdy od miesiąca.

Wczoraj na drodze krajowej nr 850 doszło do poważnego wypadku, gdzie nadmierna prędkość okazała się główną przyczyną. 18-letni kierowca Skody, posiadający prawo jazdy zaledwie od miesiąca, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i zderzył się z jadącym z naprzeciwka Citroenem. 37-letni kierowca Citroena został zabrany do szpitala, a prawo jazdy młodego kierowcy zostało zatrzymane.

Do zdarzenia doszło na odcinku drogi między miejscowościami Czartowczyk a Przewale. 18-latek, nie dostosowując prędkości do warunków atmosferycznych, stracił kontrolę nad pojazdem na łuku drogi, prowadząc do zderzenia z pojazdem jadącym z naprzeciwka. W wyniku kolizji 37-letni kierowca Citroena został przewieziony do szpitala, podczas gdy kierujący Skodą i jego pasażerka wyszli bez większych obrażeń.

Policja, po badaniach trzeźwości, stwierdziła, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Jednakże, z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 18-latka, którego posiadał zaledwie od miesiąca. Ponadto, z powodu uszkodzeń pojazdów, zatrzymano również dowody rejestracyjne obu aut.

Foto:Policja