Sytuacja na drogach Lubelszczyzny.

Minionej doby doszło do 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne.

Policja odnotowała  również 70 kolizji i  zatrzymaliśmy 7 nietrzeźwych kierujących. Ze względu na trudne warunki drogowe spowodowane opadami śniegu apelujemy o ostrożność i dostosowane prędkości do sytuacji na drodze.

Od piątku doszło z kolei do 4 wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne. Nie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Wzrosła natomiast liczba kolizji. Odnotowano  142 takie zdarzenia drogowe. Zatrzymano  19 nietrzeźwych kierujących. Od soboty warunki drogowe stały się trudne z uwagi na padający śnieg. Na niektórych drogach występuje tzw. błoto pośniegowe. Utrudnione warunki w poruszaniu się mają także piesi.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności! Pamiętajmy aby dostosować prędkość do rzeczywistych warunków drogowych i zachować większy odstęp od poprzedzających samochodów.

Droga hamowania w takich warunkach znacznie się wydłuża. Apelujemy także do pieszych. Przed wejściem na pasy rozejrzyjmy się i oceńmy odległość samochodu zbliżającego się do przejścia dla pieszych. W tej sytuacji drogowej kierujący pojazdem nie będzie mógł nagle zatrzymać się. Dajmy szansę kierowcy na reakcję i wyhamowanie samochodu.