Kolizja na Przejściu Kolejowym w Gminie Sitno: Ostrożność na Zimowych Dróg.

Wczoraj wieczorem na jednym z przejazdów kolejowych między Sitnem a Jarosławcem doszło do kolizji pomiędzy samochodem marki Audi a pociągiem towarowym.

Na szczęście, mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, kierowca pojazdu i maszynista wyszli z niego bez obrażeń, a obaj byli trzeźwi.

Zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 19.00, kiedy 25-letni kierowca Audi nie zastosował się do znaku STOP na przejeździe kolejowym i wtargnął na tor, kolidując z nadjeżdżającym pociągiem towarowym. Mimo groźnych okoliczności, zarówno kierowca, jak i maszynista uniknęli obrażeń.

Badanie alkomatem potwierdziło trzeźwość 25-latka, który po zderzeniu nie potrzebował pomocy medycznej. Mandat w wysokości 1500 złotych stanowił konsekwencję za brak należytej ostrożności na przejeździe kolejowym.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą, zwłaszcza w trudnych zimowych warunkach. Każdy kierowca powinien dostosować prędkość i styl jazdy do sytuacji na drodze. Przejścia kolejowe, oznaczone krzyżem świętego Andrzeja oraz znakiem B-20, wymagają szczególnej uwagi i zastosowania się do obowiązujących przepisów.

W zimie droga hamowania znacznie się wydłuża, dlatego niezbędne jest dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych. W trosce o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu, pamiętajmy o odpowiedzialnym zachowaniu na drogach.

Foto:Policja