Niedostosowanie Prędkości do Warunków Drogowych: Wypadek na trasie Międzyrzec Podlaski-Zahajk.

Wczoraj wieczorem na trasie Międzyrzec Podlaski-Zahajki doszło do wypadku, w którym kierowca VW Transportera stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. Zimowe warunki drogowe i brak dostosowania prędkości do nich stanowiły prawdopodobną przyczynę tego zdarzenia.

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 20.00 na drodze wojewódzkiej W-813. 22-letni kierowca Volkswagen Transporter utracił kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do dachowania. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała pasażerka busa, która została przewieziona do szpitala.

Mundurowi potwierdzili, że kierowca był trzeźwy w chwili wypadku, jednak wstępne ustalenia wskazują na niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zima, ze względu na opady śniegu i niskie temperatury, stawia dodatkowe wyzwania przed kierowcami, wymagając od nich szczególnej ostrożności i rozwagi za kierownicą.

Apelujemy o zachowanie umiaru w prędkości oraz dostosowanie jazdy do warunków atmosferycznych. Zimowe warunki drogowe sprawiają, że nawierzchnia staje się śliska, a droga hamowania wydłuża się, co wymaga szczególnej uwagi kierowców. Zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie przepisów to kluczowe elementy bezpiecznej jazdy w okresie zimowym. Dla własnego bezpieczeństwa oraz innych uczestników ruchu warto zachować szczególną ostrożność na drodze.

Foto:Policja