Trudny Weekend na Drogach Powiatu Puławskiego: Kolizje i Wypadek z Niedostosowaniem Prędkości.

Miniony weekend na drogach powiatu puławskiego przyniósł nie tylko opady śniegu i trudne warunki atmosferyczne, ale również szereg kolizji i jedno poważne zdarzenie drogowe. Niestety, w wielu przypadkach główną przyczyną była nieprzystosowana prędkość kierowców do panujących warunków.

Od piątku, 1 grudnia do północy niedzieli, 3 grudnia, odnotowano 15 kolizji i jeden wypadek na terenie powiatu puławskiego. Niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych, brak rozwagi i ostrożności stanowiły główne przyczyny tych zdarzeń.

Przykładem dramatycznej sytuacji był sobotni wypadek w Czesławicach, gdzie kierujący Audi, próbując ominąć pieszą, doprowadził do jej potrącenia. Piesza trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Warto zaznaczyć, że w dwóch przypadkach alkohol wypity przez kierowców odegrał istotną rolę w kolizji, co jest nie do zaakceptowania.

W Puławach doszło do potrącenia 6-letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych. Kierowca Mercedes-Benz potrącił dziecko, które spadło z sanek ciągniętych przez dziadka. Dziewczynka trafiła do szpitala z ogólnymi potłuczeniami, a obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. Niedostosowanie prędkości do rzeczywistych warunków drogowych oraz brak uwagi i ostrożności mogą prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Zarówno kierowcy, jak i piesi powinni być świadomi swojej roli na drodze i dbać o bezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu.

Pamiętajmy o odblaskach, dostosowaniu prędkości do warunków i odpowiedzialnym zachowaniu na drogach.

Foto:Policja