Tragedia w Bochotnicy: Załamał się Lód pod 15-latkiem na Zbiorniku Wodnym

W Bochotnicy, gminie Kazimierz Dolny, doszło do tragicznego zdarzenia, gdy załamał się lód na zbiorniku wodnym, pozbawiając życia 15-latka. Informacje o dramacie dotarły do służb ratunkowych po godzinie 17:00, co wywołało natychmiastową akcję na miejscu.

Dwóch mężczyzn wpadło do wody, gdy załamał się pod nimi lód. 47-letni ojciec chłopca podjął desperacką próbę ratowania syna. Po przybyciu służb na miejsce udało się wyciągnąć mężczyznę z wody, a następnie przetransportować go do szpitala. Niestety, 15-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny nie przeżył, mimo podjętych wysiłków ratunkowych.

Policja ustala, że chłopiec poszedł na ryby na zbiornik wodny, jednak zaniepokojona matka nie mogła skontaktować się z synem. W akcji ratunkowej zaangażowali się również sąsiad i strażacy. Ojciec chłopca, po wejściu na lód w poszukiwaniu syna, sam potrzebował pomocy ze względu na niską temperaturę wody.

Trwają śledztwo i badania sekcyjne nad ciałem 15-latka. Lokalna społeczność oraz służby ratunkowe przeżywają bolesny moment, a tragedia rzuciła smutek na spokojną okolicę Bochotnicy.