Poważne zdarzenie drogowe w Królewskim Dworze: 62-latek dachował Toyotą

Dziś rano parczewscy policjanci zostali wezwani na miejsce poważnego zdarzenia drogowego, które miało miejsce w miejscowości Królewski Dwór.

Kierujący 62-letni mężczyzna, prowadzący Toyotę Yaris, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, co doprowadziło do dachowania pojazdu. Na szczęście kierowca wyszedł z incydentu bez obrażeń, jednak został ukarany mandatem karnym za nieprawidłową jazdę.

Zgłoszenie o wypadku dotarło do parczewskiej komendy około godziny 6:30 rano. Na miejscu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wstępne ustalenia, które wykazały, że przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierowcę. Toyotą wypadła z łuku drogi, wpadła do przydrożnego rowu, a następnie dachowała.

Foto:Policja

Mimo dramatycznego przebiegu zdarzenia, kierowca uniknął obrażeń cielesnych. Badanie na zawartość alkoholu wykluczyło również jego nietrzeźwość. Niemniej jednak, zgodnie z obowiązującymi przepisami, został ukarany mandatem karnym kredytowanym za naruszenie przepisów drogowych.