Puławscy policjanci odzyskują skradziony rower i zatrzymują złodzieja!

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Puławach wykazali się dużą skutecznością, odzyskując rower skradziony tydzień temu w mieście.

Zatrzymali również 40-letniego mieszkańca gminy Michów, podejrzanego o kradzież.

Szczegóły zdarzenia

Mieszkaniec Puław zgłosił kradzież swojego roweru o wartości 3 300 złotych, do której doszło pod sklepem spożywczym. 14-letni syn właściciela roweru zostawił jednoślad bez zabezpieczenia i wszedł do sklepu. Gdy po chwili wyszedł, roweru już nie było.

Sprawa w rękach kryminalnych

Sprawą zajęli się puławscy kryminalni, którzy krok po kroku ustalili trasę, jaką podążał skradziony rower. Trop doprowadził ich do gminy Michów, a następnie do gminy Abramów. Tam ustalili, że 40-latek ukradł rower w Puławach, a następnie sprzedał go w gminie Abramów.

Zatrzymanie i zarzuty

Nabywca roweru, nie wiedząc, że kupuje kradziony sprzęt, wkrótce również został odwiedzony przez policjantów. Skradziony rower wrócił do prawowitego właściciela, a 40-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Apel do właścicieli rowerów

Policja apeluje do właścicieli rowerów o ich odpowiednie zabezpieczanie. Nie zostawiajmy jednośladów bez nadzoru w miejscach publicznych, takich jak sklepy, bloki czy ulice. Pamiętajmy również o zrobieniu zdjęcia roweru i zapisaniu numeru ramy, co ułatwi identyfikację w przypadku kradzieży.

Znakowanie rowerów

Warto również rozważyć oznakowanie roweru przez Policję. Jest to bezpłatna usługa, dostępna dla osób pełnoletnich. W Puławach znakowanie rowerów odbywa się w czwartki w godzinach od 15:00 do 17:00 w Komendzie Powiatowej Policji przy ulicy Wojska Polskiego 6. Oznakowania odbywają się również podczas imprez plenerowych.

Informacje na temat znakowania rowerów w powiecie puławskim można uzyskać pod numerem telefonu (47) 812 33 06 lub (47) 812 32 10.

Pamiętajmy, że dbając o bezpieczeństwo naszych rowerów, zmniejszamy ryzyko ich kradzieży.