Skuteczna Interwencja Policji: Zatrzymany Sprawca Kradzieży Elektronarzędzi w Lublinie

Policjanci z 7. komisariatu w Lublinie szybko i skutecznie zareagowali na zgłoszenie kradzieży elektronarzędzi, co doprowadziło do zatrzymania 36-letniego sprawcy.

Mężczyzna próbował uciekać na widok umundurowanego funkcjonariusza, jednak konieczne było użycie paralizatora. Policjanci odzyskali całe skradzione mienie, a mieszkaniec Lublina usłyszał dwa zarzuty kradzieży na łączną kwotę blisko 4000 złotych.

Zdarzenie miało miejsce podczas ostatniego weekendu, kiedy policjanci zostali wezwani na interwencję do marketu budowlanego, gdzie doszło do kradzieży elektronarzędzi. Sprawca był już znany ochronie jako osoba odpowiedzialna za wcześniejsze przestępstwa. Mimo prób ucieczki, policjantowi udało się zatrzymać 36-latka, który został obezwładniony za pomocą paralizatora i zatrzymany.

W trakcie dalszych ustaleń policjanci odzyskali całość skradzionego mienia. Okazało się również, że część elektronarzędzi została złożona do lombardu przez sprawcę.

Mieszkaniec Lublina usłyszał dwa zarzuty kradzieży na łączną sumę blisko 4000 złotych. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat. Policja apeluje o ostrożność i czujność, zwłaszcza w miejscach publicznych, oraz przypomina o odpowiedzialnym zabezpieczaniu swojego mienia, co może przyczynić się do ograniczenia liczby przestępstw.