Długi weekend na lubelskich drogach: 6 zabitych, 26 rannych i 113 nietrzeźwych kierowców!

Zakończony długi majowy weekend na lubelskich drogach nie przyniósł oczekiwanych rezultatów pod względem bezpieczeństwa.

Policyjne patrole działały w pełnym składzie, ale mimo to liczba wypadków drogowych, ofiar śmiertelnych i nietrzeźwych kierujących jest zatrważająco wysoka.

Od 22 do 28 kwietnia br. na drogach województwa lubelskiego odnotowano aż 27 wypadków drogowych, w których życie straciło 6 osób, a 26 odniosło obrażenia. To smutne statystyki, które rzucają światło na pilność działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Najbardziej niepokojący jest fakt, że mimo licznych apeli policji i zwiększonej liczby patroli na drogach, nadal dochodziło do tragicznych zdarzeń. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, co potwierdzają liczby – 113 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących to liczba, która nie pozostawia złudzeń co do skali problemu.

Kolizje drogowe również miały swoje miejsce, zanotowano aż 281 takich zdarzeń. Choć w większości przypadków skutkowały one jedynie materialnymi stratami, to nadal stanowią poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego i mogą być przyczyną potencjalnie groźnych sytuacji.

Podczas kontroli drogowych policjanci nie tylko skupiali się na nietrzeźwych kierujących, ale także na innych aspektach bezpieczeństwa drogowego. Sprawdzano zgodność z przepisami ruchu drogowego, trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Wykorzystywane były również radiowozy nieoznakowane wyposażone w videorejestratory, które ułatwiały identyfikację i zatrzymywanie piratów drogowych.

Czarny weekend na drogach Lubelszczyzny: 6 zabitych i 26 rannych w 27 wypadkach!
Foto:Policja

Mimo tych wysiłków policji, zakończenie majówki na lubelskich drogach jest smutnym przypomnieniem o konieczności ciągłego dbania o bezpieczeństwo na drogach. Wielka liczba wypadków i zatrzymanych nietrzeźwych kierujących to sygnał, który nie może zostać zignorowany.