Zatrzymany za kierowanie ciężarówką pod wpływem alkoholu: Mieszkaniec gminy Karczmiska bez uprawnień

Wczoraj podczas rutynowej kontroli drogowej na drodze wojewódzkiej W824 w Elżbiecie, patrol opolskiej drogówki zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy marki Man.

Okazało się, że kierującym pojazdem był 29-letni mieszkaniec gminy Karczmiska. Niemniej jednak, badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, mając w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Dodatkowo, podczas sprawdzania danych w systemie, policjanci odkryli, że 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami ciężarowymi. Za te naruszenia przepisów drogowych i brak odpowiednich dokumentów kierowca będzie musiał stawić się przed sądem.

Zgodnie z polskim prawem, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi karą do 3 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Mundurowi apelują o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i przypominają kierowcom, że alkohol i kierowanie pojazdem to połączenie niebezpieczne zarówno dla nich samych, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy zatem, że zasada “piłeś – nie jedź” jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.