22-latek doprowadził do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym!

Wczoraj w nocy doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w jednej z miejscowości na terenie gminy Wilków.

22-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej doprowadził do wybuchu, z poparzeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Do zdarzenia doszło przed godziną 2:00. Dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego, do którego doszło w wyniku wybuchu gazu.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano policjantów, strażaków i ratowników medycznych. Po przybyciu na miejsce służby ustaliły, że do wybuchu doszło w wyniku rozszczelnienia butli gazowej. 22-letni syn zgłaszającej zabrał z kuchni butlę gazową i zamknął się w swoim pokoju, grożąc wybuchem. Przerażona matka, słysząc i czując ulatniający się gaz, w ostatniej chwili opuściła dom wraz z mężem. Wtedy też doszło do wybuchu.

W wyniku wybuchu 22-latek z poparzeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Na szczęście nikomu innemu nic się nie stało.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Będą ustalać m.in., co dokładnie doprowadziło do wybuchu i dlaczego 22-latek groził nim swoim bliskim.

To kolejny tego typu przypadek w ciągu ostatnich tygodni. W związku z tym policjanci apelują o ostrożność podczas użytkowania gazu w domach. Przypominają, że gaz jest niezwykle niebezpieczny i może doprowadzić do poważnych tragedii.

Jeśli czujesz zapach gazu w swoim domu, natychmiast otwórz wszystkie okna i drzwi, wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne i gazowe i skontaktuj się z pogotowiem gazowym. Pamiętaj, że nawet niewielka iskra może doprowadzić do wybuchu!

22-latek doprowadził do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym!
Foto:Policja