Kobieta wpłaciła 120 tysięcy złotych "uzdrowicielowi" z telewizji!

67-letnia mieszkanka gminy Werbkowice padła ofiarą oszustwa.

Kobieta oglądając program telewizyjny o uzdrawianiu ludzi, postanowiła zadzwonić pod podany numer telefonu, aby pozbyć się swoich dolegliwości zdrowotnych.

Uzdrowiciel” telefonicznie i przez ekran telewizora “leczył” kobietę, obiecując jej zwrot pieniędzy. 67-latka kilkanaście razy wpłacała pieniądze na podane konto, a łączna kwota przekroczyła 120 tysięcy złotych.

Mimo wpłaconych pieniędzy, obiecany zwrot nie nastąpił. Zaniepokojona brakiem pieniędzy i dalszych seansów “uzdrawiania”, kobieta zgłosiła sprawę na policję. Choć twierdzi, że jej dolegliwości ustąpiły, to czuje się oszukana.

Policjanci wyjaśniają sprawę i poszukują rzekomego uzdrowiciela. Przy okazji apelują o ostrożność podczas zawierania znajomości i przekazywania pieniędzy przez internet. Oszuści często budują zaufanie, aby później wykorzystać je do własnych celów.

Pamiętajmy, że nigdy nie powinniśmy przekazywać pieniędzy na konta osób nieznanych nam w realnym świecie.Nawet jeśli ktoś obiecuje nam cudowne uzdrowienie lub inne korzyści, zawsze zachowajmy zdrowy rozsądek i ostrożność.

Jeśli padliśmy ofiarą oszustwa, nie wahajmy się zgłosić to na policję. Im więcej takich zgłoszeń, tym większe szanse na ujęcie sprawców i ostrzeżenie innych osób przed podobnymi oszustwami.