Mężczyzna odpowie za przywłaszczenie sprzętu do montażu światłowodu

21-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej usłyszał zarzuty za przywłaszczenie sprzętu do montażu instalacji światłowodu o wartości 15 tys. zł.

Mężczyzna otrzymał sprzęt do użytkowania w celu realizacji zleceń, jednak nie oddał go po zakończeniu współpracy z firmą.

W lutym tego roku 21-latek odpowiedział na ogłoszenie o możliwości zarobku przy montażu światłowodu. Firma przekazała mu wówczas do użytkowania specjalistyczny sprzęt, m.in. spawarkę światłowodową, miernik optyczny oraz stripper do zarabiania światłowodów.

W marcu, z powodu problemów we współpracy, 21-latek został zobowiązany do zwrotu sprzętu. Mężczyzna jednak nie uczynił tego, tłumacząc się różnymi pretekstami i przekładając termin zwrotu.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili miejsca przebywania 21-latka i zatrzymali go do wyjaśnienia na terenie Siedlec. Podczas przeszukania udało im się również odzyskać skradziony sprzęt, który został zastawiony w lombardzie.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że miał zamiar wykupić zastawiony sprzęt. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy.

21-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Będzie on również odpowiadał za kradzież elektronarzędzi o wartości niemal 1000 zł, której dopuścił się na szkodę członka swojej rodziny.