Uczciwi znalazcy zwrócili zgubione pieniądze!

Do Posterunku Policji w Werbkowicach zgłosił się mężczyzna, który znalazł pieniądze w kwocie ponad 5 000 zł.

Gotówka była rozsypana na podłodze jednego z miejscowych sklepów. Uczciwi znalazcy przynieśli pieniądze na posterunek.

Kierownik Posterunku Policji ustalił, że gotówka należy do 87-latka z gminy Werbkowice. Cała kwota została zwrócona wdzięcznemu właścicielowi.

Wczoraj, w jednym z miejscowych sklepów w Werbkowicach, dwaj mieszkańcy miasta natknęli się na rozsypane na podłodze pieniądze. Nie wahając się ani chwili, uczciwi znalazcy postanowili nie brać znalezionej gotówki dla siebie, a pomóc właścicielowi. Zanieśli oni ponad 5 000 zł na Posterunek Policji w Werbkowicach.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i podjęli działania mające na celu ustalenie właściciela zgubionej kwoty.Kierownik posterunku, po wnikliwym dochodzeniu, ustalił, że tego dnia w sklepie był między innymi 87-letni mieszkaniec gminy Werbkowice. Istniała więc duża szansa, że to właśnie on zgubił pieniądze.

Funkcjonariusze udali się do domu starszego pana, aby zwrócić mu utraconą gotówkę. Mężczyzna był niezwykle wdzięczny zarówno uczciwym znalazcom, jak i policjantom za ich pomoc i zaangażowanie. Podkreślił, że zgubione pieniądze były dla niego bardzo ważne i stanowiły znaczną część jego oszczędności.

Postawa znalazców zasługuje na ogromne uznanie i naśladowanie. Ich uczciwość i bezinteresowność pokazują, że w społeczeństwie wciąż są ludzie, którzy kierują się dobrem innych i nie kierują się jedynie chęcią zysku.

Policjanci z Werbkowic apelują do wszystkich mieszkańców, aby w przypadku znalezienia zgubionych przedmiotów, zgłaszali je na najbliższy posterunek policji.