Zatrzymany sprawca kradzieży samochodu ciężarowego z dźwigiem gąsienicowym o wartości 270 tys. zł

Chełmscy kryminalni odzyskali skradziony samochód marki Volkswagen Crafter z zabudowaną skrzynią ładunkową, na której znajdował się dźwig gąsienicowy o wartości ponad 270 tysięcy złotych.

Sprawca, 21-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, zostanie dziś doprowadzony przed sąd z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Kradzież została zgłoszona przez 42-letniego mieszkańca gminy Chełm, który poinformował policję o kradzieży samochodu ciężarowego Volkswagen Crafter, zaparkowanego na parkingu przy warsztacie samochodowym. Oprócz pojazdu sprawca ukradł również zestaw elektronarzędzi z niezamkniętego mercedesa. Wartość strat oszacowano na ponad 270 tysięcy złotych.

Dzięki szybkiej interwencji chełmskich kryminalnych, sprawca został zatrzymany tego samego dnia. Całe skradzione mienie zostało odnalezione w lesie w pobliżu miejsca zamieszkania 21-latka. Okazuje się, że nie jest to pierwsze przewinienie mężczyzny, który był już karany za podobne przestępstwa.

Dzisiaj 21-latek zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za przestępstwo kradzieży mienia znacznej wartości grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja