Dwaj mieszkańcy Niedźwiedzia upozorowali wypadek, żeby nie iść pieszo do domu!

Dwaj mieszkańcy gminy Niedźwiada upozorowali wypadek drogowy, aby uniknąć pieszej wędrówki do domu.

Upojeni alkoholem mężczyźni położyli się na jezdni i zgłosili zdarzenie, licząc na podwiezienie przez patrol. Za swoje wybryki odpowiedzą teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę po godzinie 18:00. Dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu dwóch mężczyzn przez samochód osobowy. Kierowca po zdarzeniu miał oddalić się z miejsca zdarzenia. Na miejsce wysłano patrol ruchu drogowego.

Po przyjeździe policjantów na miejsce zdarzenia okazało się, że na jezdni leżą dwaj nietrzeźwi mężczyźni. Zespół pogotowia ratunkowego nie stwierdził u nich żadnych obrażeń.

42-letni zgłaszający interwencję przyznał, że wymyślił wypadek, aby patrol odwiózł go do domu. W czasie interwencji obaj mężczyźni zakłócali porządek publiczny i narażali swoje życie na niebezpieczeństwo, leżąc na jezdni.

Mężczyźni zostali przekazani pod opiekę rodziny. Już wkrótce 54-latek i 42-latek staną przed sądem.** 54-latek odpowie za zakłócanie porządku publicznego, a 42-latek za wywołanie fałszywego alarmu, co może skutkować aresztem, ograniczeniem wolności lub grzywną do 1500 złotych.

Pamiętajmy, że służby ratunkowe są po to, aby pomagać ludziom w potrzebie, a nie do spełniania zachcianek.Upozorowanie wypadku to nie tylko głupi żart, ale również przestępstwo, które może narazić życie innych osób.

Dodatkowe informacje:

  • Data: Środa, 8 maja 2024 r.
  • Godzina: Po godz. 18:00
  • Miejsce: Gmina Niedźwiada
  • Wykroczenia: Zakłócanie porządku publicznego, wywołanie fałszywego alarmu
  • Skutki: Odpowiedzialność przed sądem, kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna do 1500 złotych