Włodawa: 46-latek zniszczył Peugeota, bo 75-latek nie chciał się z nim napić!

W środę we Włodawie 46-latek zniszczył zaparkowanego Peugeota, ponieważ jego 75-letni właściciel nie chciał się z nim napić z okazji imienin.

Mężczyzna kopał i uderzał pięściami w samochód, a następnie podpalił nadkole. Straty oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 20:00. Dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o demolowaniu pojazdu na jednym z parkingów. Na miejsce wysłano patrol policji.

Funkcjonariusze zastali zniszczonego Peugeota. Wandal zniszczył karoserię auta poprzez kopanie i uderzanie pięściami. Dodatkowo podpalił nadkole, a ogień ugasił wcześniej świadek zdarzenia. 75-letni właściciel oszacował straty na ponad 5 tysięcy złotych.

Dzięki wskazówkom świadków policjanci zatrzymali wandala. Mężczyzna siedział na pobliskiej ławce. Okazał się nim 46-latek, który przyznał się do winy i wyjaśnił, że powodem jego agresji był fakt, że 75-latek nie chciał się z nim napić z okazji imienin.

Wczoraj 46-latek usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia mienia. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest bulwersująca i pokazuje, do czego może prowadzić nadmierne spożycie alkoholu. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. W przypadku pojawienia się agresywnych osób należy niezwłocznie powiadomić policję.

Pamiętajmy:

  • Nadużywanie alkoholu może prowadzić do agresji i nieprzewidywalnych zachowań.
  • W przypadku pojawienia się agresywnych osób należy zachować spokój i nie narażać się na niebezpieczeństwo.
  • Należy niezwłocznie powiadomić policję o każdym przypadku przemocy lub zniszczeń.
Włodawa: 46-latek zniszczył Peugeota, bo 75-latek nie chciał się z nim napić!
Foto:Policja