11-letnia rowerzystka ranna w wypadku w parku miejskim w Zamościu

Wczoraj w parku miejskim w Zamościu doszło do wypadku z udziałem 13-letniego i 11-letniej rowerzystki.Dziewczynka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 16:00. 13-latek z dużą prędkością zjeżdżał z wierzchołka wzniesienia, gdy na jego trasę wjechała 11-letnia rowerzystka. W wyniku zderzenia dziewczynka upadła na ziemię i doznała obrażeń.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję i ratowników medycznych. Dziewczynka została przewieziona do szpitala, gdzie jest hospitalizowana. 13-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Z ustaleń policji wynika, że obaj rowerzyści nie zachowali należytej ostrożności. Ponadto poruszali się po terenie zielonym, gdzie obowiązuje zakaz jazdy rowerami.

Policja apeluje o ostrożność podczas rowerowych wycieczek. Cykliści zobowiązani są do skupienia uwagi i przestrzegania przepisów ruchu drogowego, w tym zakazów poruszania się rowerami w miejscach niedozwolonych.

Jadąc rowerem przez park należy korzystać z wyznaczonych tras i alejek. Przejeżdżanie przez trawnik, zjeżdżanie ze wzniesień, zwłaszcza w miejscach ograniczonej widoczności, jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do wypadku.

Przypominamy:

  • Zachowaj ostrożność podczas jazdy rowerem.
  • Stosuj się do przepisów ruchu drogowego.
  • Korzystaj z wyznaczonych tras i alejek rowerowych.
  • Nie jeździj po trawniku i nie zjeżdżaj ze wzniesień w miejscach ograniczonej widoczności.
  • Pamiętaj o kasku!