Lubelski podpalacz aresztowany! 44-latek odpowie za pożary w blokach

44-letni mieszkaniec Lublina odpowie za sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu znacznych rozmiarów.

Mężczyzna podpalił klatki schodowe w dwóch blokach mieszkalnych na lubelskim Czechowie. Na szczęście ogień został szybko zauważony i nikt nie ucierpiał. Łączne straty oszacowano na 450 000 złotych.

Do podpaleń doszło 15 kwietnia. Sprawca umyślnie podłożył ogień na klatkach schodowych dwóch bloków. Na szczęście zdarzenie miało miejsce w dzień i ogień został szybko zauważony. Straż pożarna błyskawicznie zażegnała niebezpieczeństwo. Straty powstałe w wyniku pożarów oszacowano na około 450 000 złotych.

Policjanci z 5. Komisariatu oraz z wydziału dochodzeniowo-śladczego od samego początku pracowali nad tą sprawą. Dokładnie zbadali okoliczności zdarzenia, zabezpieczyli monitoringi i ślady na miejscu. Kilkutygodniowe śledztwo doprowadziło do ustalenia sprawcy. 44-latka zatrzymał dzielnicowy z 5. komisariatu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu znacznych rozmiarów. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.