Motocyklista i pasażerka w szpitalu po zderzeniu z ciężarówką w Sitańcu

W sobotę w Sitańcu doszło do groźnego wypadku z udziałem motocykla i ciężarówki. 34-letni motocyklista i jego 39-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Policja wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia i apeluje o rozwagę na drodze.

Przebieg zdarzenia

Wypadek wydarzył się około godziny 12:45 na drodze krajowej nr 17 w Sitańcu. Według wstępnych ustaleń policji, motocyklista marki Suzuki wyjeżdżał z parkingu i zamierzał skręcić w lewo w kierunku Krasnegostawu. Podczas włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa jadącemu od strony Zamościa ciężarówce marki Scania i uderzył w jej bok. Motocykl przewrócił się na jezdnię, a motocyklista i jego pasażerka doznali obrażeń wymagających hospitalizacji. Kierujący ciężarówką, 43-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość, nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi.

Utrudnienia w ruchu

W czasie akcji ratunkowej ruch w miejscu wypadku był utrudniony i odbywał się wahadłowo. Jeden pas drogi był nieprzejezdny.

Apel o ostrożność

Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas jazdy, zwłaszcza podczas wykonywania manewrów na drodze. Chwila nieuwagi lub zła ocena sytuacji może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Pamiętajmy:

  • Przed rozpoczęciem manewru upewnij się, czy nie spowoduje to zagrożenia.
  • Stosuj się do przepisów ruchu drogowego.
  • Bądź uważny i przewiduj zachowania innych uczestników ruchu.
  • Zachowaj bezpieczną odległość od innych pojazdów.

Foto:Policja