Agresywny 32-latek znęcał się nad matką! Zatrzymany przez krasnostawskich kryminalnych

W sobotę krasnostawscy kryminalni zatrzymali 32-latka, który będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę domową.

Mężczyzna znęcał się nad matką fizycznie i psychicznie, a także groził jej pozbawieniem życia. Na wniosek policji sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Awantura domowa i interwencja policji

Dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z domów na terenie miasta. Kobieta informowała, że jej nietrzeźwy brat awanturuje się, wyzywa ją i matkę, wygania je z domu, szarpie i popycha. Ponadto miał złapać matkę za szyję.

Na miejsce wysłano patrol, który zatrzymał agresora. W trakcie interwencji policjanci ustalili, że 32-latek znęcał się nad matką fizycznie i psychicznie od października 2023 roku. Groził jej również pozbawieniem życia.

Zarzuty i areszt

Na podstawie zgromadzonych dowodów 32-latkowi przedstawiono zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą. Sąd, uwzględniając charakter zarzutów oraz obawę matki przed powtórzeniem się agresji, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Apel o pomoc

Pamiętajmy, że przemoc w rodzinie to poważne przestępstwo. Jeśli jesteś ofiarą przemocy, nie wahaj się prosić o pomoc. Możesz zgłosić się na policję, do ośrodka interwencji kryzysowej lub skorzystać z telefonów zaufania. Nie jesteś sam/sama!

Pomożesz ofiarom przemocy:

  • Telefon Niebieska Linia: 800 120 002
  • Telefon zaufania dla ofiar przemocy w rodzinie “Niebieska Linia” dla osób niesłyszących: 800 120 002 (sms)
  • Ogólnopolski Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia”: https://www.niebieskalinia.pl/
  • Strona internetowa Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia”: https://www.niebieskalinia.pl/

Pamiętaj, że masz prawo do życia bez przemocy!