Mężczyzna groził nożem ojcu i matce! Zatrzymany przez policję

35-latek z gminy Jarczów został aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna groził nożem ojcu i matce, a także ukradł im biżuterię.

Okazało się, że nie po raz pierwszy dopuścił się takich czynów – w przeszłości był już karany za groźby karalne i posiadał zakaz zbliżania się do rodziców.

Przebieg zdarzenia

W sobotę policjanci z posterunku w Ulhówku otrzymali zgłoszenie o groźbach pozbawienia życia wobec rodziny w jednym z domów na terenie gminy Jarczów. Na miejscu zastali 35-latka, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna tuż przed ich przyjazdem, trzymając w ręku nóż, groził własnemu ojcu pozbawieniem życia. Dzięki szybkiej interwencji policjantów nikt nie ucierpiał, a sprawca został zatrzymany.

Dodatkowe zarzuty

Z ustaleń policjantów wynika, że przed wizytą w domu rodzinnym 35-latek zadzwonił do swojej matki i również jej groził pozbawieniem życia. Okazało się też, że kilka tygodni wcześniej ukradł z domu rodziców biżuterię, którą zastawił w lombardzie.

Recydywa

Mężczyzna nie po raz pierwszy dopuszczał się takich czynów. W przeszłości był już karany za groźby karalne i posiadał zakaz zbliżania się do rodziców. Z tego powodu będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Areszt tymczasowy

Wczoraj na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu tymczasowego.