69-letnia cyklistka potrącona na przejeździe! Apel o ostrożność!

Wczoraj w Zamościu doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 69-letnia cyklistka została potrącona przez samochód marki Hyundai na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sadowej. Kobieta trafiła do szpitala, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przebieg zdarzenia

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 13:00 na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sadowej w Zamościu. 69-letnia mieszkanka miasta jechała ścieżką rowerową w kierunku ulicy Peowiaków. Zbliżając się do skrzyżowania zasygnalizowała skręt w lewo na przejazd dla rowerzystów. Widząc zatrzymującego się przed przejazdem kierowcę Renault, wjechała na niego.

Niestety, kierująca Hyundaiem jadąca lewym pasem nie zatrzymała się przed przejazdem i ominęła stojące Renault, uderzając w jadącą rowerzystkę. Kobieta upadła na jezdnię i doznała obrażeń.

Pomoc służb ratunkowych

Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła poszkodowaną do szpitala. Na szczęście obrażenia 69-latki okazały się niegroźne dla jej życia.

Badania i ustalenia

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili badanie alkomatem obu uczestniczek zdarzenia. Okazało się, że zarówno kierująca rowerem, jak i kierująca Hyundaiem były trzeźwe.