Bukowe Berdo w ogniu, strażacy opanowali sytuację.

W czwartek wieczorem Grupa Bieszczadzka GOPR poinformowała o kolejnym pożarze w Bieszczadach.

Tym razem ogień pojawił się w rejonie Bukowego Berda, masywu górskiego położonego na terenie gminy Lutowiska.

Strażacy z Podkarpacia niezwłocznie podjęli akcję gaśniczą. W sumie w gaszeniu pożaru uczestniczyło 8 zastępów straży pożarnej, które wykorzystywały quady i drony do monitorowania sytuacji i dotarcia do trudno dostępnych miejsc.

Po północy pożar został opanowany. Strażacy nadal monitorują teren za pomocą dronów, sprawdzając, czy nie pojawiły się nowe zarzewia ognia.

Bukowe Berdo – kolejny pożar w Bieszczadach

To już kolejny pożar w Bieszczadach w ostatnim czasie. Na początku kwietnia ogień pojawił się na Połoninie Caryńskiej, gdzie spłonęło 1,46 hektara terenu. Na szczęście w obu przypadkach nie odnotowano strat wśród zwierząt kręgowych, jednak trudno oszacować straty wśród bezkręgowców.

Przyczyny pożarów wciąż nieznane

Przyczyny obu pożarów są nadal badane. W przypadku Połoniny Caryńskiej podejrzewa się, że ogień mógł zostać wywołany przez niedopałek papierosa.

Apel o ostrożność

Bieszczadzki Park Narodowy apeluje do turystów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenie parku. W przypadku zauważenia ognia lub dymu należy niezwłocznie powiadomić służby ratunkowe.