Pijany kierowca z 3,5 promila alkoholu zatrzymany dzięki reakcji świadka – grozi mu przepadek samochodu

W środę wieczorem, około godziny 21:40, policjanci z Biłgoraja otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy Forda w okolicach stacji paliw w miejscowości Gromada.

Świadek zdarzenia próbował powstrzymać mężczyznę, ale ten zdołał uciec samochodem. Dzięki szybkiej reakcji i przekazaniu informacji dyżurnemu policji, funkcjonariusze zatrzymali pojazd na ulicy Szwajcarskiej w Biłgoraju.

Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj, u którego badanie alkomatem wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu, co grozi mu co najmniej trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności do lat trzech.

Dodatkowo, zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 14 marca 2024 roku, sąd może orzec przepadek samochodu należącego do pijanego kierowcy. Oprócz tego, mężczyzna będzie musiał wpłacić co najmniej 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.