12-letnia rowerzystka potrącona przez samochód w Godziszowie Drugim

Wczoraj przed godziną 13:00 w miejscowości Godziszów Drugi doszło do nieszczęśliwego wypadku. 12-letnia rowerzystka została potrącona przez kierującego samochodem marki Seat.

Dziewczynka wyjechała z posesji i wjechała prosto pod nadjeżdżający pojazd, którego kierowca nie zdążył zahamować.

W wyniku zderzenia, dziewczynka doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala w Lublinie. Na szczęście, jak ustalili policjanci, kierujący Seatem był trzeźwy.

Policjanci prowadzą teraz dochodzenie, aby ustalić szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Apelują również do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

“Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu” – przypominają funkcjonariusze. Wzywają zarówno kierowców, jak i rowerzystów do zwiększenia uwagi na drogach, zwłaszcza w okolicach posesji i miejsc, gdzie mogą pojawić się dzieci.

To tragiczne zdarzenie pokazuje, jak ważne jest zachowanie ostrożności na drodze. Nawet chwilowa nieuwaga może prowadzić do poważnych konsekwencji. Policja apeluje o rozwagę i przypomina, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.