Pijany kierowca spowodował kolizję na obwodnicy Lubartowa

Lubartowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wczorajszego zdarzenia drogowego na obwodnicy Lubartowa, gdzie samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Jak się okazało, sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu. 56-letni kierowca wkrótce odpowie przed sądem za swoje lekkomyślne zachowanie.

Do zdarzenia doszło po godzinie 15:30 na obwodnicy Lubartowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-letni kierowca Hondy, jadąc od miejscowości Nowodwór w kierunku drogi krajowej numer 19, na oznakowanym skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi ciężarowemu marki Volvo, którym kierował 41-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że sprawca zdarzenia miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. W związku z tym, policjanci natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy.

56-latek wkrótce stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu jest poważnym przestępstwem, za które grozi kara aresztu albo grzywna, sięgająca nawet 30 000 złotych. Ponadto, mężczyzna odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego.