Szczęście w Nieszczęściu: 13-letnia Rowerzystka Potrącona przez Samochód w Łukowie

O ogromnym szczęściu może mówić 13-letnia dziewczynka z Łukowa, która została potrącona przez samochód marki Toyota.

Choć zdarzenie wyglądało groźnie, nastolatka nie doznała obrażeń.

Groźnie Wyglądający Wypadek

W tym tygodniu na ulicy 11 Listopada w Łukowie doszło do wypadku drogowego, który mógł zakończyć się tragicznie. Ze zgłoszenia wynikało, że kierująca samochodem Toyota potrąciła 13-letnią rowerzystkę na przejeździe dla rowerzystów. Na miejsce zdarzenia szybko przyjechali mundurowi, którzy rozmawiali z pokrzywdzoną dziewczynką oraz świadkami zdarzenia.

Przebieg Zdarzenia

Jak ustalili policjanci, 13-latka jechała swoim jednośladem „ciągiem pieszo-rowerowym” obok koleżanek. W momencie, gdy znajdowała się na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów, została potrącona przez samochód. Kierująca Toyotą, 57-letnia mieszkanka gminy Łuków, tłumaczyła, że dojeżdżając do przejazdu, skupiła swoją uwagę na przechodzącym mężczyźnie i nie zauważyła nadjeżdżającej rowerzystki. Na szczęście jechała z niewielką prędkością, dzięki czemu dziewczynce nic się nie stało.

Konsekwencje dla Kierującej

Za nieustąpienie pierwszeństwa rowerzystce i potrącenie jej, 57-latka została ukarana mandatem oraz punktami karnymi. Policja przypomina, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerów, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującym rowerami oraz innymi pojazdami.

Apel Policji

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Nagranie opublikowano ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującym rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe. Tylko przestrzegając tych zasad, możemy zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.