Recydywista za kierownicą! 52-latek z powiatu ryckiego zatrzymany z 1,7 promila alkoholu i czterema dożywotnimi zakazami prowadzenia pojazdów

W nocy z czwartku na piątek dęblińscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego Oplem, którego styl jazdy wzbudził ich podejrzenia.

Okazało się, że 52-latek prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, mając jednocześnie nałożone cztery dożywotnie zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariusze patrolując ulicę 15 Pułku Piechoty Wilków w Dęblinie zauważyli niepokojący styl jazdy Opla. Podczas kontroli od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sprawdzenie w policyjnych bazach danych przyniosło kolejne zaskoczenie. Okazało się, że 52-letni mieszkaniec powiatu ryckiego posiadał cztery dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydane za wcześniejsze przestępstwa i wykroczenia drogowe.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy policji. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.