Weekend pełen pijanych kierowców na drogach powiatu zamojskiego

Miniony weekend przyniósł serię niepokojących zdarzeń na drogach powiatu zamojskiego, związanych z nietrzeźwymi kierowcami.

W kilku przypadkach doszło do kolizji i wypadków, a policja zatrzymała osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu, w tym kierowcę z ponad 3,5 promila alkoholu we krwi.

Dramatyczne zderzenie w Sitańcu

W niedzielne popołudnie w Sitańcu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący Audi, 39-letni mieszkaniec gminy Zamość, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do kolizji z Oplem. Na szczęście, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Jednak badanie alkomatem wykazało, że kierowca Audi miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Co więcej, mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejne przypadki nietrzeźwości za kierownicą

W Horyszowie Polskim policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca gminy Sitno, który kierował Peugeotem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał również dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

W Skierbieszowie doszło do zdarzenia, w którym 19-letni kierowca BMW wjechał do rowu. Badanie wykazało, że miał on ponad 0,70 promila alkoholu w organizmie. Również w sobotę policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę z gminy Zamość, która kierowała Audi mając ponad 0,60 promila alkoholu.