Lubartowskie drogi pod lupą policji: akcja "Bezpieczny pieszy"

Dziś na terenie powiatu lubartowskiego policjanci z drogówki prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą “Bezpieczny pieszy”.

Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz zwrócenie uwagi kierowców na ich prawa jako pełnoprawnych uczestników ruchu drogowego.

Kierowcy pod kontrolą

Policjanci bacznie obserwują zachowania kierowców wobec pieszych, zwracając szczególną uwagę na przestrzeganie zakazu wyprzedzania na przejściu dla pieszych i przed nim, a także na zwalnianie i ustępowanie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu.

Piesi również pod obserwacją

Akcja “Bezpieczny pieszy” skupia się nie tylko na kierowcach, ale także na samych pieszych. Policjanci sprawdzają, czy nie łamią oni przepisów ruchu drogowego, stwarzając niebezpieczne sytuacje na drodze, oraz czy przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych.

Apel o używanie elementów odblaskowych

Mundurowi przypominają pieszym o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które znacznie zwiększają ich widoczność po zmroku i w trudnych warunkach atmosferycznych.

Bezpieczeństwo pieszych zależy od nich samych

Policja apeluje do pieszych o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.Pamiętajmy, że bezpieczeństwo pieszych zależy w dużej mierze od ich własnej odpowiedzialności.

(SR)