Włodawa-Tymczasowy areszt dla 50-latka za znęcanie się nad matką.

Sąd we Włodawie zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt wobec 50-letniego mężczyzny, który według dotychczasowych ustaleń znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 70-letnią matką.

Mężczyzna groził jej pozbawieniem życia, a w dniu interwencji trzymał nóż w dłoni i groził matce. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Interwencja włodawskiej policji

Do zdarzenia doszło 31 maja br., kiedy oficer dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań we Włodawie. Przerażona 70-letnia kobieta wezwała na pomoc policjantów, stwierdzając, że ma dość ciągłych awantur wszczynanych przez swojego syna pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce i zatrzymali agresywnego 50-latka.

Ustalenia funkcjonariuszy

Podczas interwencji policjanci ustalili, że przemoc domowa trwała już od dłuższego czasu. Mężczyzna wielokrotnie wszczynał awantury, będąc pod wpływem alkoholu, wyzywał swoją matkę słowami wulgarnymi, niszczył wyposażenie mieszkania oraz groził jej pozbawieniem życia. Kulminacją tych działań była groźba z użyciem noża 31 maja br.

Decyzja sądu

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, sąd postanowił zastosować wobec 50-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie, oczekując na dalsze decyzje sądu.