Dwa wypadki na drogach powiatu łęczyńskiego – apel policji o ostrożność

Wczoraj na terenie powiatu łęczyńskiego doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych. Pierwszy z nich miał miejsce około godziny 15:00 w miejscowości Rogóźno, gmina Ludwin.

Kierujący motocyklem Suzuki, 36-letni mieszkaniec Lublina, stracił panowanie nad pojazdem na prostym odcinku drogi, w wyniku czego uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka Toyotę. Motocyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Kierowca Toyoty, 68-letni mężczyzna, był trzeźwy. W chwili wypadku panowały trudne warunki atmosferyczne – padał ulewny deszcz.

Drugi wypadek miał miejsce przed godziną 17:00 w miejscowości Zofiówka na drodze krajowej nr 82. 58-letni mieszkaniec Łęcznej, kierujący Fiatem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z Citroenem, którym kierowała 36-letnia mieszkanka gminy Puchaczów. Oboje kierowcy zostali przewiezieni do szpitala w Łęcznej, skąd po badaniach zostali zwolnieni do domu.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych.Opady deszczu znacząco pogarszają widoczność i przyczepność, co zwiększa ryzyko wypadków. W takich warunkach należy zachować większy odstęp od poprzedzającego pojazdu, zmniejszyć prędkość i unikać gwałtownych manewrów.Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.

Foto:Policja