Lubartowscy Kryminalni Zatrzymali Trzech Włamywaczy

Lubartów – Lubartowscy kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do domu.

Sprawcy ukradli gotówkę, biżuterię oraz wartościowy sprzęt RTV. Zatrzymani zostali w ciągu dwóch dni od dokonania przestępstwa. Podczas przeszukania samochodu i mieszkań, policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów oraz narzędzia używane do włamań. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lubartowie zdecydował o tymczasowym areszcie dla 40-, 41- i 43-latka.

Przebieg Włamania

Do włamania doszło 5 czerwca w jednym z mieszkań na terenie Lubartowa. Policjanci ustalili, że trzech mężczyzn wtargnęło do mieszkania pod nieobecność lokatorów, kradnąc biżuterię, markowe perfumy, gotówkę oraz sprzęt RTV. Włamanie zostało odkryte przez mieszkańców dopiero po powrocie z pracy.

Intensywne Działania Policji

Po zgłoszeniu przestępstwa, lubartowscy kryminalni rozpoczęli intensywne działania operacyjne. Po wykonaniu niezbędnych czynności, wszyscy trzej sprawcy zostali zatrzymani na terenie województwa mazowieckiego.

Przeszukanie i Odzyskane Przedmioty

Podczas przeszukania samochodu i mieszkań, funkcjonariusze odnaleźli część skradzionych przedmiotów oraz narzędzia służące do włamań. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w jednostce policji w Lubartowie.

Decyzja Sądu

Wczoraj Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował wobec 40-, 41- i 43-latka trzymiesięczny areszt. Mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem, a za dokonane przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(SR)

Foto:Policja