Sąd Rodzinny Zajmie się Sprawą 15-latka, który Bez Prawa Jazdy Uderzył Samochodem w Drzewo

Lubartów – Sąd rodzinny i nieletnich zajmie się sprawą 15-letniego mieszkańca gminy Lubartów, który bez wiedzy rodziców “pożyczył” samochód marki Mazda. Chłopak wybrał się na przejażdżkę po okolicznych miejscowościach, jednak stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

Przebieg Wydarzeń

Wczoraj, około godziny 12:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie otrzymał informację o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Skrobów-Kolonia. Natychmiast na miejsce zdarzenia wysłano funkcjonariuszy. Jak wynika z wstępnych ustaleń, 15-latek, kierując samochodem marki Mazda, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Stan Zdrowia i Interwencja Służb

Chłopak podróżował sam i został przewieziony do szpitala w Lublinie. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a dowód rejestracyjny samochodu został zatrzymany przez policję.

Odpowiedzialność Prawna i Nadzór Rodzicielski

Teraz o dalszym losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Warto przypomnieć, że to na rodzicach spoczywa prawny obowiązek nadzoru nad dziećmi. W przypadku, gdy nieletnie dziecko wsiądzie za kierownicę pojazdu i spowoduje szkody, odpowiedzialność cywilną za wszelkie wyrządzone straty poniosą rodzice bądź opiekunowie.

Apel do Rodziców

Policja apeluje do rodziców o odpowiedzialne sprawowanie nadzoru nad swoimi dziećmi i regularne rozmowy na temat konsekwencji nieodpowiedzialnego zachowania. Dbanie o bezpieczeństwo i przestrzeganie prawa powinno być priorytetem każdego opiekuna.