Kongresy Świadków Jehowy: "Głośmy Dobrą Nowinę!" w Polsce - Lato 2024

Jeden z największych organizatorów kongresów na świecie, czyli Świadkowie Jehowy, tego lata zorganizuje w Polsce aż 32 kongresy w 19 polskich miastach, w tym jeden w Lublin Arena.

W tym roku odbędą się one pod hasłem „Głośmy dobrą nowinę!”, a spodziewana liczba uczestników w całym kraju to ponad 125 tysięcy osób!  

Foto:Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy. JW.ORG

Kongresy Świadków Jehowy każdego roku przyciągają prawdziwe tłumy. Chociaż samych wyznawców jest na świecie około 9 milionów, to w zeszłym roku na organizowanych przez nich wydarzeniach tego typu pojawiło się niemal 13 milionów osób! W Polsce Świadkowie Jehowy na lokalizacje kongresów w okresie od czerwca do sierpnia wybrali najbardziej atrakcyjne areny i obiekty w 19 miastach. Jeden z nich to Arena Lublin, gdzie kongres odbędzie się w dniach od 28 do 30 czerwca 2024 roku. Jak powiedział Robert Warda, rzecznik Świadków Jehowy w Lublinie: 

– W ubiegłym roku z kongresu w Lublinie, w ciągu trzech dni, skorzystało 27000 osób. Cieszymy się, że również tego lata wielu mieszkańców miasta i całego regionu będzie miało możliwość wysłuchać praktycznego i zachęcającego programu. Zależy nam, by uczestnicy odbierali go w wygodnych i komfortowych warunkach, dlatego zdecydowaliśmy się na obiekt jakim jest Arena Lublin. Spodziewamy się też, że dla wielu osób udział w kongresie będzie świetną okazją na weekendowy wypad do Lublina, miasta znanego z licznych zabytków i różnorodnych restauracji.

Niewątpliwie te trzydniowe wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy to nie tylko dodatkowe grupy pozytywnie usposobionych turystów dla miast, ale i spory zastrzyk gotówki dla lokalnych, lubelskich sklepów, restauracji czy hoteli, w których goście będą wydawać pieniądze. Oprócz Lublina, takie kongresy odbędą się jeszcze między innymi w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku i kilkunastu innych miastach całego kraju. 

Kongres Świadków Jehowy w Lublinie będzie trwał trzy dni, od piątku do niedzieli. Co ciekawe, przed wyjazdem na takie wydarzenie, we wszystkich zborach Świadków Jehowy w Polsce i na świecie, uczestnicy oglądają kilkuminutowe wideo „Przypomnienia dotyczące kongresów”. Co w nim można zobaczyć?

Na przykład… jak we właściwy sposób korzystać z usług hotelowych, w tym, żeby pamiętać o napiwkach dla obsługi. To niewątpliwie sprawia, że Świadkowie Jehowy stają się pożądanymi gośćmi w wielu hotelach. To wideo może zobaczyć każdy w ich oficjalnym serwisie internetowym JW.ORG pod tym linkiem 

Według zapowiedzi organizatorów tegoroczny program ma być praktyczny i zachęcający dla wszystkich uczestników. Jak wyjaśnia Robert Warda: 

– W dzisiejszych czasach wszyscy bardzo potrzebujemy dobrych wiadomości, więc przez trzy dni będziemy skupiać się wyłącznie na pozytywnych treściach z Biblii. Obecni będą mogli zobaczyć pierwszy odcinek nowej opowieści filmowej „Dobra nowina według Jezusa”, ale też dowiedzieć się, czym jest ta dobra nowina, której Jezus poświęcił cały swój czas i energię. 

Niewątpliwie te trzydniowe wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy są godne uwagi dla wszystkich, którym bliska jest osoba Jezusa. Przed kongresem, lubelskie zbory wezmą udział w kampanii mającej na celu zaproszenie mieszkańców do skorzystania z programu. Warto podkreślić, że wszystkie kongresy Świadków Jehowy są otwarte dla publiczności, wstęp na nie jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy.  

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie po 130 latach są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tys. wyznawców. 

Dowiedz się więcej: 

Zobacz zwiastun kongresów na rok 2024 – wideo. 
Jak wyglądają kongresy Świadków Jehowy? – wideo. 
Zobacz program kongresu w roku 2024 i znajdź najbliższa lokalizację – link. 

Mat.Prasowy

Kongresy Świadków Jehowy: "Głośmy Dobrą Nowinę!" w Polsce - Lato 2024
Foto:Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy. JW.ORG