23-latek z powiatu lubelskiego aresztowany za usiłowanie zabójstwa ojca.

23-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące po usiłowaniu zabójstwa swojego ojca.

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w jednym z domów na terenie powiatu lubelskiego w ostatni weekend.

Przebieg Zdarzenia

W środku nocy 23-latek zaatakował swojego śpiącego ojca, 54-latka, nożem. Napastnik ranił ojca w gardło. Mimo poważnych obrażeń, ojciec zaczął się bronić, co doprowadziło do szarpaniny między nimi. Hałas spowodowany walką zmusił sprawcę do ucieczki z miejsca zdarzenia samochodem. Pokrzywdzony natychmiast został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Interwencja Policji

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora przeprowadzono szczegółowe oględziny. Policjanci z komisariatu w Niemcach, komendy miejskiej oraz wojewódzkiej Policji w Lublinie natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Wkrótce potem 23-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi.

Postępowanie Prawne

Po zatrzymaniu, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie przedstawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.