Nieszczęśliwy wypadek podczas załadunku drewna w Brzozowicy Dużej

Wczoraj, w kompleksie leśnym w miejscowości Brzozowica Duża, gmina Kąkolewnica, doszło do poważnego wypadku.

28-letni mężczyzna został ranny podczas załadunku drewna na przyczepę ciężarową. W wyniku incydentu, poszkodowany został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Przebieg zdarzenia

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do radzyńskiej komendy przed południem. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że podczas załadunku drewna przy pomocy hydraulicznego dźwigu samochodowego (HDS), doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Najprawdopodobniej jeden z konarów spadł z przyczepy i uderzył mężczyznę w głowę, powodując poważne obrażenia.

Interwencja służb ratunkowych

Ze względu na ciężki stan poszkodowanego, na miejsce zdarzenia wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 28-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

Apel o bezpieczeństwo

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac załadunkowych, zwłaszcza w sektorze leśnym, gdzie praca z ciężkimi materiałami może być wyjątkowo niebezpieczna. Wypadki takie jak ten przypominają o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa i używania odpowiedniego sprzętu ochronnego.

Podsumowanie

Wypadek w Brzozowicy Dużej to tragiczne przypomnienie o zagrożeniach związanych z pracą w sektorze leśnym. Dzięki szybkiej interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, poszkodowany mężczyzna otrzymał niezbędną pomoc medyczną. Policja kontynuuje ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia, jednocześnie przypominając o konieczności zachowania ostrożności i stosowania się do zasad bezpieczeństwa podczas prac załadunkowych