Zderzenie karetki pogotowia z Audi na drodze krajowej K74

Dzisiaj rano, około godziny 10:00, doszło do poważnego wypadku drogowego na drodze krajowej K74 w miejscowości Płoskie.

Zderzyły się karetka pogotowia ratunkowego i osobowe Audi. W wyniku tego zdarzenia cztery osoby zostały przewiezione do szpitala.

Przebieg Zdarzenia

Według wstępnych ustaleń policji, karetka pogotowia ratunkowego, z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, poruszała się w kierunku Zamościa. Przed nią jechał kierujący Audi, który na skrzyżowaniu w miejscowości Płoskie rozpoczął manewr skrętu w lewo w stronę wjazdu na parking sklepu. W tym samym momencie kierowca karetki rozpoczął manewr wyprzedzania osobówki. Doszło do zderzenia, w wyniku którego karetka uderzyła w tył Audi, a następnie pojazd osobowy został wypchnięty do przydrożnego rowu.

Uczestnicy Zdarzenia

W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby:

  • 67-letni kierowca Audi, mieszkaniec Zamościa,
  • 61-letnia pasażerka Audi,
  • Dwóch członków personelu medycznego karetki, w wieku 56 i 68 lat,
  • Pacjentka przewożona karetką.

Na szczęście, wszyscy kierowcy byli trzeźwi, co potwierdziły policyjne badania stanu trzeźwości.

Działania Służb Ratunkowych

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano policjantów ruchu drogowego, którzy na podstawie relacji uczestników oraz świadków, a także analizując uszkodzenia pojazdów i ślady na miejscu wypadku, odtworzyli przebieg wydarzeń. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków.

W trakcie działań ratunkowych droga była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy, aby zminimalizować utrudnienia dla innych podróżujących. Ruch na drodze został częściowo odblokowany około godziny 12:30, po czym odbywał się już bez przeszkód.

Apel Policji

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach oraz zwracanie uwagi na pojazdy uprzywilejowane, szczególnie służby ratunkowe. Kierowcy powinni być zawsze gotowi na nagłe manewry tych pojazdów i dostosowywać swoją jazdę do panujących warunków.

Podsumowanie

Ten niefortunny wypadek w miejscowości Płoskie na drodze krajowej K74 podkreśla znaczenie ostrożności i uwagi na drodze, zwłaszcza w kontekście pojazdów uprzywilejowanych. Dzięki szybkiej interwencji służb ratunkowych udało się szybko udzielić pomocy poszkodowanym i przywrócić normalny ruch na drodze. Policja kontynuuje wyjaśnianie dokładnych okoliczności zdarzenia.

(SR)

Foto:Policja