Wypadek Drogowy w Turowie: Mercedes Potrącił Pracownika Drogowego

Wczoraj około godziny 8:00 doszło do poważnego wypadku drogowego na DK-19 w miejscowości Turowo.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Mercedes, wyposażonym w doczepioną przyczepę specjalną (skrapiarkę emulsji), podczas wykonywania manewru cofania, potrącił 54-letniego mężczyznę pracującego przy naprawie nawierzchni jezdni.

43-letni kierowca Mercedesa, mieszkaniec województwa wielkopolskiego, wykonywał manewr cofania na placu budowy drogi. W tym samym czasie 54-letni pracownik drogowy, mieszkaniec Kalisza, znajdował się za pojazdem, prowadząc prace naprawcze na jezdni. Niestety, kierujący Mercedesa nie zauważył mężczyzny, co doprowadziło do najechania na niego.

Poszkodowany 54-latek doznał poważnych obrażeń ciała i został natychmiast przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Co ważne, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Kierujący Mercedesem był trzeźwy w chwili zdarzenia, co potwierdziły przeprowadzone przez policję badania. Obecnie trwają szczegółowe ustalenia dotyczące okoliczności wypadku. Policja przeprowadza oględziny miejsca zdarzenia oraz zbiera zeznania świadków.